Özel İstek Mobilya Tasarım ve Üretimi
Evinizin mobilya ihtiyaçlarını, hayalinizdeki tasarımlar ı gerçeğe dönüştürerek üretiyoruz. Ücretsiz keşif ile gelin hayallerinizi gerçekleştirelim. Uygun fiyat, kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik ile Evim Mobilya bir telefon kadar yakınızda!

Çocuk Odası

Çocuk Odası

Çocuk odaları evin bölümleri arasında çok büyük olmamaktadır. Havasının temiz olması, mümkünse güneye bakan güneş gören bir oda olması en önemli unsurlardandır. Gürültüden uzak, temiz havaya sahip bol ışıklı bir oda bebeğe, çocuğa yaşam enerjisi vermektedir. Eğer oda küçük ise dekore ederken geniş görünsün diye açık tonlarda dekore edilebilir.

Çocuk mobilyaları ve dekorasyonları konusunda uzun yıllar hizmet verdiğimiz mobilya sektöründe, her türlü mobilya üretimi ve montajını yapmaktayız. Ankara ili ve ilçeleri başta olmak üzere çevre illerimizi de çocuk mobilyaları göndermekteyiz.

 Çocuk Odası Mobilya Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk odası oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalardan bazıları, ilk olarak mobilyanın çocuğun yaşına ve aynı zamanda çocuğun cinsiyetine uygun bir Ankara çocuk odası seçilmelidir. Bu şekilde görsel açıdan uyumlu bir oda elde edilebilmektedir. Çocuk odası dekorasyonu yalnızca yüzeysel biçimde yapılmamalı, çocuk için hem eğlenceli hem de eğitici, öğretici bir oda tasarımı yapılmalıdır. Odayı dekore ederken çocuktan da fikirler alınmalıdır. Çocuğun sevdiği renkler ve çizgi film karakterleri çocuk odasında kullanılmalıdır. Eğer bu konuda zorlanacağınızı düşünüyorsanız, evimmob mobilya olarak model seçiminde size yardımcı olmaktayız.

Çocuk odası düzenlerken bunların yanında en önemli unsur sağlamlık ve çocuk sağlığı açısından güvenilir olmasıdır. Bu konuda bizler firma olarak güvenilir bir firmayız.

 Çocuk Odalarında ve Mobilyalarında Güvenlik Önlemleri

Çocuk odası planlarken kıyafet dolabı gibi büyük üniteler kapının sağı veya solundaki duvarlara yerleştirilir. Evde duvarda bir girinti varsa oraya da konulabilir. Devrilebilecek olan üniteleri duvara monte etmek daha doğru olmaktadır. Bunun yanı sıra yatağın üzerine denk gelmeyecek biçimde yerleştirmek daha iyi olmaktadır. Bebek karyolası bebeği kontrol edebilmek adına kapı araladığında yatağın yan filesinden bebeğin pozisyonu görülecek bir konumda konulmalıdır. Bu şekilde odaya kadar girip bebeği uyandırma riski ortadan kalkmaktadır.

Bebek ve Ankara çocuk odası mobilyalarımız kalite ve kolay hijyen sağlaması açısından tercih edilmektedir. Odalarda halı kullanılacaksa bebek odası için halı antialerjik olmalıdır. Aydınlatmada duvara monte veya tavandan aydınlatma tercih edilmelidir. Kordonlu abajurlar kordondan dolayı bebek için tehlike oluşturabilmektedir. Işık loş olmamalıdır. Renkli bebek aydınlatmaları tercih edilmemelidir. 6 aylık bir bebek bile oyun oynarken kuvvetli beyaz ışığa ihtiyaç duymaktadır.

03 Haziran 2018
Çocuk Odası için yorumlar kapalı
815 kez görüntülendi