Özel İstek Mobilya Tasarım ve Üretimi
Evinizin mobilya ihtiyaçlarını, hayalinizdeki tasarımlar ı gerçeğe dönüştürerek üretiyoruz. Ücretsiz keşif ile gelin hayallerinizi gerçekleştirelim. Uygun fiyat, kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik ile Evim Mobilya bir telefon kadar yakınızda!

Etimesgut Mobilya

Etimesgut Mobilya

Etimesgut Mobilya Firması

 

Mobilya sektörü, ev eşyalarının fonksiyonel ve dekoratif objelerinin tasarımı, üretimi, dağıtımı ve satışı ile ilgili tüm şirketler ve faaliyetleri içermektedir. Mobilya konusunda Etimesgut mobilya firması olarak sektörde oturma odaları, mutfak, çocuk odaları, tv ünitesi ve özel talepler doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

 

Modern mobilya tasarımı farklı olarak gelişmiş bölgelerdeki büyük bir seri üretim endüstrisine kıyasla daha çok özel imalatlar yaparak, mobilyaları kişiselleştiriyoruz. Mobilya sanayiindeki gelişimle birlikte üretim tekniğinin gelişmesinin yanı sıra kitlesel tüketici pazarının büyümesi yeni modeller tasarlamaya sevk etmektedir. Çünkü mobilya yapımı özel bir sektör olsa da, daha çok kıymetli bir el sanatıdır ve bu sanatı Etimesgut mobilya firması olarak en işi ustalarımızla birlikte kullanmaktayız.

 

 Mobilya Üretiminde Kalite ve İşçilik Ön Plandadır

 

Eski mobilya örnekleri son derece nadirdir. Onları nadir yapan özel imalatlarındaki kalite ve işçiliktir. Yataklar, masalar, sandalyeler, kutular, tabureler, sandıklar ve diğer parçalar neredeyse her zaman doğal ahşaptan yapılmıştır ve firmamız da doğal ahşap imalatı ile hizmetlerine devam etmektedir. Burada büyük dayanıklılıktaki mobilyaları üretmek çoğunlukla dekoratif amaçlı olsa da, özel kaplamalar kullanılmaktadır.

 

 Teknolojik Gelişmeler Mobilyalarda Kaliteyi Artırmıştır

 

Teknolojik yeteneklerin artması, mobilya yapan firmalarda bir değişim yarattı. Daha önce marangozların ahşapta her türlü bina inşaatı ile birlikte mobilya yaptıkları dönemlerden bugün teknolojinin tam olarak uygulandığım modern makine ve aletlerle işler yürütülmektedir. En önemli teknik faktör, kaplamaların kalitesinin artması ve yeniden gündeme gelmesidir.

 

Çerçeve ve panelin daha önceki sistemlerinde, çerçeveleme hem uzunluk hem de genişlikte gerekli mukavemeti sağladı. Panel sadece oluklarda tutulan bir dolgu haline geldi. Çekici görünümü, dekorasyonun ana araçlarını oluşturan çerçeveleme, pervazlar ve oyma tarafından üretilen parlak noktaların ve gölgelerin sonucuydu. Çocuk odaları, oturma odaları ve mutfak mobilyalarında bu çerçeveler sıklıkla kullanılmakta ve firmamız ürettiği bütün mobilyaları montaj sonrası da takip ederek sizlerle uzun yıllar birlikte çalışma gayreti içindedir.

 

 Kaplama Uygulamaları Mobilyalara Özellik Katmıştır

 

Kaplama girişimi, ceviz ağacının bir mobilya ahşabı olarak kullanılması daha gelişti. Bu tür bir ahşabın dekoratif değerde olabileceği hemen fark edilir. Özellikle kaplama olarak ahşap gibi bu tür görsel olarak çekici kısımları çapak, kıvrım ve masif ahşap olarak kullanıldığında güvenilir olmayan bukleler olarak kullanmak mümkün oldu. Dekoratif görünümünden dolayı, kaplamaların genellikle çaprazlamasına geçmesine özen gösterilmektedir.

04 Kasım 2020
Etimesgut Mobilya için yorumlar kapalı
1 kez görüntülendi